Na Slovensku je to tak...

Autor: Anežka Richtariková | 10.8.2018 o 14:55 | Karma článku: 3,72 | Prečítané:  1330x

Prečo mladí, šikovní a životaschopní ľudia utekajú zo Slovenska? Nečudo. Krajina s rozsiahlou korupciou, rastúcimi cenami, zadlženosťou, nedôverou v štátne inštitúcie, nízkou vymožiteľnosťou práva... 

a množstvom medzinárodných škandálov – či ide o doteraz nevyšetrenú vraždu novinára Kuciaka alebo nevyšetrovaný únos vietnamského podnikateľa... pôsobí stále viac odpudzujúco a radí Slovensko k slabým článkom východného bloku, a nepochybne práve preto aj útočisku ruskej polovojenskej organizácie Nočných vlkov.

Neprekvapuje ma, že sa to deje na Slovensku – Na Slovensku je to tak...

Prekvapuje ma, s akým ľahostajným pokojom média informujú o udalostiach na Slovensku, akoby dovolenková sezóna zasiahla nielen parlament, ale celú verejnosť. Gúľanie očami ani oháňanie sa detektorom lží predsa neobstojí v 21. storočí ako argument, tak prečo sa redaktori jasne nepýtajú, ale uspokoja sa s otázkami, ktoré si ktosi sám položí, aby si na nich sám odpovedal a sám takto zdôvodnil svoju nevinu? Veď to je absurdné divadlo, ktoré sme tu tolerovali za čias mečiarizmu. Azda sa odvtedy naozaj nič nezmenilo? V iných demokratických krajinách by už ľudia vyšli do ulíc a žiadali nové voľby.

Aktivity poslancov, ako cesta Petra Marčeka na Krym a jeho vyhlásenia, sú dôkazom toho, čo si môžu samozvaní a nekompetentní politici – platení z našich daní – dovoliť. Na Slovensku je to tak... A nikto s tým nič neurobi?

Poviete si, že ľudí trápia iné – ich osobné, životné problémy. Nenamietam, že ich trápia viac. Deti odchádzajú do zahraničia za lepším vzdelaním, či lepšími možnosťami uplatnenia a sebarealizácie. Ďalším dôvodom je ale to, že tu skoro nič nefunguje (zdravotníctvo, školstvo, úrady, súdy,  polícia...).

Žijeme v malej obci, kde už niekoľko rokov znepríjemňuje občanom život smrad zo zastaranej nefunkčnej ČOV (čističky odpadových vôd) z vedľajšej obce, postavenej ešte za socializmu „v režime – prísne tajné“. Večer nemôžeme vetrať, pretože každý deň už po 18:00 začína neznesiteľný zápach a trvá skoro celú noc. Nepohnete s tým. Spísali sme petíciu, už druhýkrát som dala podnet na inšpekciu – a nič sa nevyšetrilo. Písala som aj ministrovi životného prostredia, ktorý sa doteraz nevyjadril. Na Slovensku je to tak...

Ľudia sa bavia, keď policajti chytia ďalšieho opitého východniara a ľahostajne konštatujú, že je to na východe bežné...
Veď „na východe nič nie je!“ Tam nie sú ani poriadne cesty, nieto ešte diaľnice a bežní ľudia politikov nezaujímajú.
Keď sa niektoré regióny celkom vyľudnia, štát má stratégie na všetko: budeme dovážať do fabrík lacnú pracovnú silu z Ukrajiny, alebo iných postkomunistických krajín.
A keď mozgy odídu, tí starí, ktorí vyrástli ešte v totalite, si ľahko privyknú, ľahko sa dajú zmanipulovať...

Ale či sa to už nenastalo?

Chcem veriť, že tú apatiu a ľahostajnosť verejnosti spôsobil len dovolenkový ošiaľ, a nie skutočnosť, že sme už rezignovali a zvykli si, že na Slovensku je to tak...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA TOMA NICHOLSONA

Aký zmysel má nahrávka Gorily

Aj bez obžaloby budú nové dôkazy politicky užitočné.

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico potrebuje nepriateľa, vybral si médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.


Už ste čítali?