Pán prezident, vy ste nevedeli? To je škandál!

Autor: Anežka Richtariková | 17.7.2012 o 13:11 | (upravené 17.7.2012 o 14:22) Karma článku: 17,77 | Prečítané:  3235x

Keď sa prváčik Jožko príde ospravedlniť, že nemá úlohu, lebo nevedel alebo zabudol, poviete si, že v jeho veku sa také výhovorky ešte dajú tolerovať. Moji študenti potvrdia, že u gymnazistov je to neprípustné. No keď čosi také vylási hlava štátu http://www.sme.sk/c/6459685/prezident-udelil-tituly-aj-proti-voli-ministra.html , musíte si položiť otázku, či „má všetkých päť pokope“! Navyše, po všetkých tých škandáloch s titulmi, keď je už verejnosť znechutená, mi to pripadá nielen ako nevhodný precedens či zdegradovanie kreditu krajiny, ale ako výsmech celému školskému systému.

 

Ako učiteľka sa za Vás ospravedlňujem všetkým slušným a čestným učiteľom, aby nepodľahli dezilúzii a nevzdávali to, ale bojovali proti podobným pratikám.

 

Ospravedlňujem sa za Vás všetkým študentom a vyzývam ich, aby zostali skeptickí voči takýmto politikom, aby si zachovali kritický úsudok a neprestali veriť, že dôležitejšie ako známky, úspech, kariéra či tituly je zachovať si charakter a byť dobrým a čestným človekom.Aby sa nebáli plávať proti prúdu, pretže nám - učiteľom ide nie o produkovanie „učených profesorov", ale múdrych a šťastných ľudí, ktorí vedia nájsť svoje miesto v živote. Vám patrí budúcnosť.

 

A napokon sa ospravedlňujem celej verejnosti, aj tej, ktorá nevie o čom hovorím.

Vyzývam vás, zoberte najbližšie svoj „sedliacky" rozum do hrsti a dobre zvážte, koho si nabudúce zvolíte za hlavu štátu!

 

Pretože: „Malý omyl na začiatku sa stáva na konci veľkým" (Giordano Bruno)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?