„Ja túto krajinu poznám ako vlastné vrecko!“...

Autor: Anežka Richtariková | 22.3.2014 o 15:48 | Karma článku: 19,07 | Prečítané:  1375x

Vyhlásil dnes v Sobotných dialógoch p. Fico. Veď práve toho sa obávam, p. Fico..., že to máte už spočítané, pretože aj tento národ „s prázdnymi vreckami" nezabudol na niekdajší predvolebný slogan: „Do EÚ, ale nie s holým zadkom." Skutočne sme sa ocitli medzi krajinami s najnižšou životnou úrovňou, pričom o úrovni školstva, zdravotníctva či sociálnych služieb ani nehovorím. No podľa Vás všetko funguje. Ponúkate „stabilitu" jednej strany. Alebo útek od zodpovednosti? Vaše osobné ambície však paradoxne nastavia konfrontačné zrkadlo voličov, ktorí majú veľmi dobrú pamäť. Prehra politického lídra bude totiž prehrou celej strany.

Fico a KiskaFico a Kiskahttp://hnonline.sk

 

Priznám sa, že v 1. kole som volila p.Procházku a nie p. Kisku. Možno som zapochybovala, či naozaj nie je ako neznáma osobnosť nastražený nejakou scientologickou sektou, no hlavne, až do okamihu dnešného politického súboja som neverila, že by mal Kiska ako politický nováčik šancu Fica v debate poraziť. No s úžasom musím konštatovať, že prekonal všetky moje očakávania.

Taký kultivovaný a premyslený prejav, ako Kiska predviedol, som už dlho nevidela. Jasnými argumentami a s absolútnym pokojom reagoval na Ficove ataky. Istou sociálnou angažovanosťou, empatickosťou či zanietenosťou si dokonca získal moje sympatie, hoci po mnohých sklamaniach z politikov patrím k veľkým skeptikom. Kiska bol naozaj presvedčivý natoľko, až vzbudil vo mne dávno pochovanú nádej, že na Slovensku ešte môžu byť politikmi aj slušní ľudia, ktorým záleží na iných.

Mám pocit, že rozvaha, pokoj a mierne ironický nadhľad Kisku v istých okamihoch vydesil aj Fica. Akoby mi jeho strach z konfrontácie pripomenul žalostne slávny odchod Mečiara z politiky: „neublížil som, neublížil som nikomu z vás..."

Nuž, len či tomu verí aj niekto iný, ako on sám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?